دورکاری : آموزش و معرفی سایت های ایرانی برای دورکاری

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

دورکاری نسبتا مفهوم نو ظهوری است_ حتی چند دهه قبل، این کار غیر ممکن به نظر می رسید ولی با افزایش جهانی شدن و پیشرفت سریع تکنولوژی این نوع از کارها تبدیل به یک مسئله ی نرمال می شوند.

دورکاری به شما این اجازه را می دهند که شغل حرفه ای داشته باشید و همچنین این شانس را به شما می دهند تا آن کار را از هر مکانی که خواستید انجام دهید. این کارها برای کسانی که در محلی زندگی می کنند که امکانات کافی برای شغلشان فراهم نیست، عالی است. همچنین آنها راه حل مناسبی برای کسانی است که می خواهند در زمان کار کردن در یک مکان مثل خانه بمانند و یا می خواهند به یک مکان دیگر نقل مکان کنند.

دورکاری همچنین در اینکه چگونه ساعات کار موظفی خود را انجام می دهید بسیار انعطاف پذیر است. اگر شما در قسمتی از روز کار خاصی دارید که قادر به کار کردن نیستید، می توانید در ساعت دیگر در همان روز آن کار را انجام دهید. به عبارت دیگر، این نوع کار مثل کار حضوری رسمی نیست و لازم نیست در ساعت خاصی شروع به کار کرد و در ساعات خاصی کار را به پایان رساند.

اگر درباره ی اینکه کدام نوع کار دورکاری بهترین است درحال تحقیق و مطالعه هستید. ما در اینجا لیستی از بهترین کارهای از نوع دورکاری را آماده کرده ایم که متناسب با مهارت ها و حرفه های مختلف اند. همچنین ما راهنمای چگونه پیدا کردن کار دورکاری و چگونگی کار کردن از خانه را برایتان آماده کرده ایم. بگذارید نگاهی به این لیست بکنیم.

انواع مختلف دورکاری

1. توسعه دهنده

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

اگر قادر به انجام یک نوع دورکاری باشید، آن نوع کارها در زمینه ی توسعه است. اگر مهندس، طراح گیم، توسعه دهنده ی اپلیکیشن و یا چیزی در این حوالی هستید، باید بدانید که اینها همه دورکاری محسوب می شوند.

نه تنها بیشتر کارهای مربوط به توسعه و طراحی دورکاری محسوب می شوند، بلکه نیاز و درخواست زیادی برای این نوع کارها در بازار وجود دارد که باعث برترین بودن این نوع کار از راه دور می شود. به همین خاطر، کارهای دوری که در زمینه ی توسعه و طراحی هستند به معنی کار برای شرکت های کمتر شناخته شده و یا راضی شدن به حقوق کم نیست بلکه برعکس.

صنعت تکنولوژی در حال رشد است و در آینده برای توسعه دهندگان و مهندسان تقاضای بیشتری خواهد بود. اگر شما طراح یا توسعه دهنده نیستید، منابع رایگان زیادی وجود دارند که میتوانند به شما کمک کنند تا مهارت های مورد نیاز این شغل را بدست آورید. از آنجا، میتوانید در این زمینه به عنوان یک کاراموز شروع به کار کرده و کم کم حرفه ای تر شوید.

2. مترجم

با وجود اینترنت که همه ی ما را به هم وصل کرده است، تقاضا برای مترجمان افزاایش یافته چرا که کسب و کارها مایل هستند که با مردم کشورهای دیگر ارتباط داشته باشند و این کار نیاز به مترجم دارد چرا که بدون یک مترجم، تفاوت زبانی ارتباط را تقربا غیرممکن می کند. یک مترجم میتواند در نقش های مختلفی کار بکند برای مثال: تست وب سایت، ترجمه ی اسناد و نمونه خوانی برای اصلاح غلط.

بی شک کار به عنوان مترجم مستلزم داشتن مهارت های زیاد در حداقل دو زبان است. اگر شما در چند زبان حرفه ای هستید، محدوده ی شما برای مترجمی وسیع تر است. هرچند، اگر شما دوزبانه هستید، این کارهای مترجمی به صورت دورکاری شاید برای شما مناسب باشد.

3. طراح

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

دورکاری های دیگری که تقاضا برای آن از طرف شرکت ها بالا است، کار طراحی است. کارهای از راه دور مثل طراحی گرافیک، همچنین طراح تم وردپرس، طراحی UI و UX، همه از جمله کارهایی هستند که میتوان آنها را بصورت کار از راه دور انجام داد.

کار طراحی همانند توسعه ی برنامه که در بالا به ان اشاره شد، نیازمند مهارت های خاصی است که همانند توسعه دهندگی میتوان مهارت های این کار را از منابع رایگان که در اینترنت وجود دارند به دست آورد. این روزها، به یک وب سایت خوب طراحی شده، ارزش زیادی داده می شود. معنی آن این است که شرکت ها همیشه طراحان را نیاز خواهند داشت که این نیاز و تقاضا دائما طراحی را تبدیل به یک شغل ثابت می کند. اگر در حال بررسی و فکر کردن در مورد دورکاری هستید، طراحی خود یکی از بهترین آنهاست.

4. ژورنالیست/ نویسنده

تا آنجایی که مربوط به دورکاری می شود، ژورنالیسم نیازمند داشتن مهارت های استثنایی در تحقیق و پژوهش کردن و همچنین نیازمند این است که نویسنده ی خوبی باشید. هرچند، اگر شما در آن سطح نیستید، میتوانید برای سایت های آنلاین مختلف دیگر محتوا تولید کنید. انجام این کار باعث افزایش مهارت های نویسندگی شما می شود و همچنین میتوانید تجربه ی کاری برای خود کسب کنید.

5. موسس

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

این مورد با دیگر دورکاری ها متفاوت است چرا که در دیگر کارها شما برای یک شرکت یا یک شخص دیگر کار می کنید ولی در این مورد شما خودتان برای خودتان کار میکنید. اگر دیگر کارهای از راه دور برای شما مناسب نیست، پس شما باید کاری را خودتان شروع کنید.

موسس بودن برای افراد حساسی که تحمل سختی را ندارند مناسب نیست. همچنین موسس بودن کاری نیست که صبح در ساعت مشخصی شروع به کار کنید و چند ساعت بعد کارتان به پایان برسد. اما این کار در کنار همه ی سختی ها بسیار پر ثمرتر از دیگر کارهای از راه دور است. موسس ها با اعتقاد به کسب و کار خود به موفق شدن تحریک می شوند و با کوشش و سخت کوشی به موفقیت می رسند.

دورکاری در حوزه بازاریابی

6. مدیر رسانه اجتماعی

اگر شما به دنبال دورکاری و بازاریابی هستید که بتوانید در آن از مهارت های رسانه ی اجتماعی خود استفاده کنید، پس شما باید درمورد شغل مدیر رسانه های اجتماعی  تحقیق کنید.

شغل مدیر رسانه های اجتماعی را می توانید از خانه انجام بدهید و همچنین میتوانید با ایمیل یا چت با اعضای گروه خود گفتگو کنید و همچنین میتوانید پست های خود را برای انتشار اتوماتیک آماده کنید که این کار با برنامه های موجود در اینترنت قابل انجام است. داشتن درک کافی از پلتفرم های رسانه ی اجتماعی و اینکه کدام محتوا مناسب است و کدام مناسب نیست، ضروری است. هرچند شما میتوانید این مهارت ها را در طول زمان در خود پرورش دهید. با کمک به یک شرکت کوچوک شروع کرده و از آن تجربه استفاده کنید تا با شرکت های بزرگ کار کنید.

7. بازاریاب آنلاین

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

آیا میتوانید به خرس قطبی یخ بفروشید؟ اگر جوابتان بله است پس کار بازاریابی آنلاین برای شما مناسب است. بازاریابی آنلاین یک مفهوم و کلمه ی کلی برای مهارت های متفاوت است که تحت مفهوم بازاریابی هستند. برخی از زمینه های متفاوت شامل کار کردن برای سئو (بهینه سازی موتور جستجو)، کار کردن برای سم (بازاریابی موتور جستجو)، بازاریابی وابسته (affiliate marketing)، بازاریابی محتوا و یا بازاریابی ایمیل است.

شغل های بازاریابی آنلاین را میتوان به راحتی کسب کرد، چرا که این نوع شغل ها مستلزم مهارت های چندان حرفه ای نیستند. از آنجایی که تعداد زیادی از زمینه های بازاریابی متفاوت وجود دارند، شما میتوانید از مهارت های خود در یک زمینه استفاده کنید و به دنبال یک شغل در آن زمینه باشید.

دورکاری های پاره وقت

8. دستیار مجازی

آیا آماده هستید که به موسسان و کسب و کارها در مرتب کردن کارهایشان کمک کنید؟ دستیار مجازی شدن نقشی است که در آن فقط این کار را انجام می دهید. این یکی از کارهای از راه دوری است که در آن شما با قبول کردن و انجام دادن کارهای زمان بر، فشار کاری را از افراد دیگر کمتر میکنید.

یک دستیار مجازی شاید خدمات مربوط به مشتریان را انجام دهد یا سفارش های فروشگاه های آنلاین را انجام دهد. آنها شاید آپدیت های کوچکی در وب سایت انجام دهند و یا برنامه ها را مدیریت کنند. برای دستیار مجازی بودن شما نیاز دارید که مسئول و منظم بوده و از مهارت های ارتباطی خوبی برخوردار باشید. شعل های دستیار مجازی لزوما تمام وقت نیستند که این باعث انعطاف بیشتر این شغل می شود. اگر شما محدودیت های زمانی دارید، دستیار مجازی بودن یکی از بهترین کارهای پاره وقت دورکاری است.

9. پشتیبانی مشتری

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

اگر شما از مهارت های ارتباط با مردم خوبی برخوردارید و حل کردن مشکلات را دوست دارید، شغل پشتیبانی مشتری یکی از دورکاری های است که مناسب شما است. کار کردن در این شغل مستلزم استفاده از برنامه های پیام رسان یا ارتباط تلفنی برای حل کردن مشکلات و جواب دادن به سوالات مشتریان است.

برای موفقیت در این شغل شما نیازمند داشتن سطح عالی از مهارت های ارتباطی بوده و باید قادر باشید که سریع درمورد کالا یا خدماتی که درباره ی آن کاربران سوال میپرسند یاد بگیرید. درحالی که بعضی از شغل های پشتیبانی مشتری تمام وقت هستند، ساعت کار بقیه ممکن است پاره وقت، آخر هفته ای یا فقط در عصرها باشد. این کار را برایتان آسان میکند تا به مسئولیت های دیگر خود رسیدگی کنید.

10. رونویس کننده

اگر شما در نظر دارید که یک شغل پاره وقت پیدا کنید و همچنین دارای مهارت های توجه به جزئیات و مهارت شنیداری قوی هستید، شغل رونویس کردن را نیز به لیست خود اضافه کنید. یک رونویس کننده کسی است که فایل صوتی را تبدیل به متن نوشتاری میکند. این کار، خدماتی است که توسط صنعت های مختلف از حرفه ای ها گرفته تا کسانی که پادکست ضبط می کنند از آن استفاده می کنند.

شغل رونویس کردن مستلزم داشتن مهارت تایپ متن همزمان با گوش دادن به فایل صوتی است. با اینکه این کار ساده به نظر می رسد ولی آن به این معنی نیست که رونویس کردن آسان ترین کار از راه دور است. هرچند، تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. شاید در سال های آتی تقاضا برای این شغل افزایش پیدا کند که این باعث خواهد شد تا شغل رونویسی یکی از شغل های پاره وقت ثابت در میان کار های از راه دور باشد.

11. معلم زبان انگلیسی

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

آموزش زبان در خارج از کشور، برای مسافران در کشورهای خارجی شغلی عادی است اما شاید ندانید که این شعل همچنین یکی از شغل های از راه دور محسوب می شود. با کمک اتصال اینترنت قوی و یک هدست، شما به سادگی میتوانید یک معلم زبان آنلاین شوید و به دانش آموزان زبان در ارتقای مهارت هایشان کمک کنید.

تقاضا برای معلمان زبان انگلیسی همیشه وجود دارد ولی برای دیگر زبان ها نیز نیاز وجود دارد. برای معلم عالی شدن، شما باید مهارت ارتباطی بسیار خوبی داشته باشید و همچنین باید بانظم باشید تا درس های آینده را برنامه ریزی کنید و باید علاقه ی حقیقی به پیشرفت دانش آموزان داشته باشید.

از کجا شغل های از نوع دورکاری را پیدا کنیم؟

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

احتمالا الان شما نظر خوبی درمورد شغل های از راه دور دارید که مناسب شما و مهارت های شما هستند. ولی شاید دارید به این فکر میکنید که” من چگونه یک کار دورکاری پیدا کنم؟” یا مشخصا، “از کجا این شغل ها را پیدا کنیم؟”.

بهترین وب سایت ها ایرانی برای دورکاری

اگر تا به حال برای پیدا کردن کارهای دورکاری تلاش نکرده اید، شاید به اشتباه فکر کرده اید که این گونه مشاغل وجود ندارند. ولی در واقعیت وب سایت های زیادی هستند که کار آنها مختص کارهای از راه دور است. با اینکه ممکن نیست که ما در اینجا به همه ی این وب سایت ها اشاره کنیم، اما سعی خود را کرده ایم تا چند مورد از بهترین وب سایت ها ایرانی برای دورکاری را در پایین برایتان ذکر کنیم تا جستجوی خود برای مشاغل از راه دور را با آنها آغاز کنید.

پونیشا – جایی برای افراد متخصص و فریلنسر ها – poisha.ir


پارسکدرز – اولین بازار کار آنلاین ایران – Parscoders.com


سایت انجام میدم – بازار اینترنتی خرید و فروش خدمات – برای استخدام فریلنسر و برون سپاری کارها و یا کسب درآمد – anjammidam.com


چند نکته فوری برای کارکردن به صورت دورکاری

کارهای از راه دور: این نوع کار ها چیست و چگونه است؟

چه پیدا کردن یک شغل دورکاری را در نظر داشته باشید و چه الان مشغول به کار در یکی از این کارها باشید، چند چیز وجود دارند که باید آنها را هنگام عوض کردن اتاق کار شرکت با اتاق کار منزلتان، ملاحضه کنید. به این 5 فن که استفاده از آنها به شما در داشتن تجربه ی خوشایند کمک میکند، نگاهی بیاندازد.

یک روتین داشته باشید

یک روتین روزانه شما رو از حالو هوای خانه در می آورد و به شما حال هوای کارکردن را می دهد. روتین شما میتواند خیلی ساده باشد برای مثال میتوانید برای خود یک زمان مشخص شروع و زمان پایان کار تنظیم کنید و یا کمی پیچیده تر از این. برای مثال میتوانید گردش چند دقیقه ای در اطراف بلوکتان را در برنامه ی خود قرار دهید تا از هوای تازه استفاده کنید و هم  آمادگی ذهنی لازم را قبل از شروع روز خود داشته باشید.

تلاش کنید و در ساعت های منظم کار کنید

درباره ی این موضوع در بند بالا صحبت کردیم اما باید این را هم اضافه کرد که پایبند بودن به ساعت های کار منظم به شما کمک میکند تا از لحاظ ذهنی در وضعیت مناسبی برای کار کردن قرار بگیرید. برای بسیاری از دورکاری ها شما شاید مجبور باشید هر روز 8 ساعت منظم کار کنید که به آسانی میتوان به این برنامه وفادار بود. هرچند، برای مشاغل از راه دوری که اوقات کار آنها منظم نیست و انتخاب زمان کار با خودتان است، بهتر است اوقات کارتان به صورت چند قسمتی باشد و در هر قسمت وقت خود را صرفا وقف کار کردن کنید. در تله ی تاخیر زمانی مداوم انجام کارنیفتید چرا که تعادل بین زندگی و کار مهم است.

استراحت های برنامه ریزی شده داشته باشید

بله، درمیان آن همه کار شما باید هر از گاهی استراحت کنید تا دوباره شارژ شوید. انجام کار به بهترین نحو در زمان هایی که خسته هستید، سخت است پس داشتن استراحت از قبل برنامه ریزی شده برای افزایش بهره وری شما مهم است. بعضی وقت ها منحرف کردن ذهنتان با یک چیز ساده مثل دم کردن قهوه میتواند به مغز شما استحراحت دهد و آن را برای کار کردن دوباره آماده کند.

یک مکان مخصوص کار داشته باشید

کار کردن روی کاناپه شاید ایده آل به نظر برسد اما اینکه بتوانید بعد تمام کردن کار خود محل کارتان را به صورت فیزیکی ترک کنید خود مزایایی دارد. اگر به فکر یک شغل از راه دور هستید، اختصاص یک مکان مخصوص به کار به شما در جدا نگه داشتن اوقات کار و اوقات فراغت کمک خواهد کرد. یک مکانی برای خود آماده کنید که آشکارا برای اوقات کار است_ برای مثال از یک میز ساده، یک صندلی و لوازم اداری دیگر استفاده کنید. این کار باعث می شود کارهای اوقات فراغت آرامش بخشتر و لذت بخشتر باشد.

از هوای تازه استفاده کنید

اگر شما یک شغل دورکاری دارید، برایتان بسیار آسان است که کل روز را با کار کردن به پایان برسانید و اصلا به بیرون از خانه نروید. اما این به این معنا نیست که این کار برای شما خوب است. تاثیر تنفس هوای تازه و دیدن منظره ی بیرون میتواند برای ذهن شما بسیار شگفت انگیز باشد. و اگر هوا آفتابی است، بدن شما نیز از اشعه ی آن ویتامین د دریافت می کند که برای سلامتی شما بسیار ضروریست.

برگرفته شده از: oberlo.com

دیدگاه تان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *