پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

یکی از مهمترین مراحل هر پروژه ی طراحی گرافیکی یا وب، ایجاد یک پالت رنگ مناسب برای استفاده در طول فرایند طراحی است.

 تولید یک پالت حرفه ای و خلاقانه نیز می تواند کار بسیار وقت گیری باشد. ما در اینجا روند کار را برای شما آسانتر خواهیم کرد.

در این پست ما به شما چند نمونه از بهترین تولیدکننده های پالت را معرفی خواهیم کرد که می توانید تنها با چند کلیک برای خود یک پالت موثر برای هر نوع طراحی بسازید.

 4 نکته برای ساخت یک پالت رنگ حرفه ای

قبل از لیست تولیدکننده های پالت های بگذارید مبانی طراحی یک پالت موثر را یاد بگیریم:

1_ انواع متفاوت پالت های رنگی

اول و مهمتر از همه شما باید بدانید که کلا ۴ نوع پالت رنگ موجود است:

مونوکروماتیک(تک فام)

پالت های رنگ مونوکروماتیک نوعی از پالت ها هستند که با سایه های مختلف از یک رنگ ساخته می شوند. ساخت این پالت ها تقریبا آسان است و توسط بسیاری از برندهای مشهور استفاده می شوند.

متشابه

این نوع پالت ها متشکل از رنگ هایی هستند که در روی تخته رنگ (گردونه رنگ آمیزی) مشابه یکدیگرند. اگر شما رنگ اصلی را انتخاب کنید، رنگ های موجود در کنار آن می توانند به عنوان رنگ های ثانویه ی این نوع پالت ها استفاده شوند.

مکمل

همانند نوع متشابه، این نوع پالت متشکل از رنگ هایی است که مخالف یکدیگرند.

تریادیک

این پالت ها شامل ۳ رنگ اصلی هستند. این نوع برای ایجاد کنتراست در طراحی عالی هستند.

بعلاوه شما باید همچنین تئوری رنگ را یاد گرفته و درک کنید.

2_ روانشناسی رنگ را ملاحضه کنید

فاکتور مشخصی از روانشناسی در رنگ ها موجود است. بنابر روانشناسی رنگ ها، برخی رنگ ها‌ تاثیر قوی در برانگیختن احساسات خاص انسان دارند. برای مثال رنگ سیاه مرتبط با رازآمیزی، قدرت و جذابیت است. به همین دلیل است که برند های لوکس از این رنگ بیشتر استفاده می کنند.

هنگام ساخت پالت خود، روانشناسی رنگ را هم ملاحضه کنید و از آن استفاده کنید.

3_ استفاده از روند رنگ

ملاحضه کردن روندهای رنگ در ساخت پالت نیز مهم است. مخصوصا اگر برای یک برند مدرن یا استارت آپ طراحی می کنید، روندها نقش مهمی در جذب مخاطبان دارند.

روند ها دائما در حال تغییر هستند و روند های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها در پالت های خود استفاده کنید. برای مثال روند رنگ های صاف، رنگ های طراحی مواد و رنگ های مترو از این نوع هستند.

4_ از عکس های واقعی الهام بگیرید

بهترین رنگ ها در دنیای واقعی پیدا می شوند. اگر شما ترجیح می دهید از رنگ های طبیعی و واقعی تر در پالت خود استفاده کنید، از عکس های واقعی استفاده کنید تا الهام بگیرید. برنامه هایی وجود دارند که به شما این امکان را می دهند تا پالت خود را بر اساس عکس ها و تصاویر درست کنید.

در پایین به چند تولید کننده پالت اشاره میکنیم.

01_ BrandColors

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که برند های مشهور از چه پالت رنگی استفاده می کنند و یا اگر خواسته اید که پالت رنگ آنها را استفاده کنید پس مطمئن باشید که BrandColor وب سایتی است که ارزش استفاده را دارد و برای شما موثر خواهد بود. این وب سایت مجموعه بزرگی از پالت های را که برندهای مشهور استفاده می کنند، در اختیار شما قرار می دهد.

02_ Coolors.co

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Coolors.co یکی از ساده ترین ابزارها برای ساخت پالت رنگ است و می توان گفت ایده آل ترین وب سایت برای تازه کارها است.  این وب سایت به شما این امکان را می دهد که از هیچ برای خود پالت رنگ درست کنید و یا به پالت های ساخته شده توسط دیگر کاربران نگاه کنید. آپشن دیگری که این وب سایت دارد این است که به شما اجازه می دهد تا عکس دلخواهتان را که پالت رنگ آنرا دوست دارید را در سایت آپلود کنید. سپس این وب سایت به شما رنگ های اساسی به کار رفته در آن تصویر را می دهد.

با ایجاد یک حساب شما می توانید پالت های خود را در cloud ذخیره کنید و مجموعه خود را درست کنید تا در آینده به آن دسترسی داشته باشید.

03_ Color Hunt

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Color Hunt مجموعه ای بزرگ از پالت هایی است که توسط دیزاینرها ساخته شده اند. Color Hunt شامل انواع مختلفی از پالت ها است که می توانید آن ها را با توجه به محبوبیت یا روند ها جستجو و بررسی کنید.

همچنین شما این امکان را دارید که پالت خود را بسازید. هرچند شاید برای پیدا کردن بهترین رنگ ها برای پالتتان نیاز به کمی تجربه داشته باشید.

04_ Colormind

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Colormind وب سایت دیگری است که مناسب تازه کارها است و دارای یک ویژگی جالبی است که به شما این امکان را می دهد که پالتی را که ساخته اید روی یک طراحی نمونه اعمال کنید و آن را امتحان کنید.

بعلاوه با Colormind علاوه بر ساخت پالت با یک کلیک، می توانید پالت خود را با استفاده از تصاویر درست کنید.

05_ Color Designer

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

این وب سایت کمی پیشرفته تر از وب سایت های دیگر است که با استفاده از ویژگی های منحصر بفرد آن می توانید پالت پیشرفته ای برای خود بسازید. Color Designer به شما این امکان را می دهد که با استفاده از سه سیستم متفاوت پالت رنگ خود را بسازید: Swatches ،Color Picker و Mass Editor. هر سیستم فواید و مزایای خاص خود را دارد.

پس از انتخاب رنگ های مبنا شما می توانید پروسه ساخت پالت را به مرحله دیگری ببرید. شما می توانید در مرحله بعد برای پالت خود سایه ی رنگ، سایه و تطبیق رنگ ها را از روی لیست گسترده موجود بررسی کنید.

06_ Paletton

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Paletton یکی دیگر از ابزارهای پیشرفته ی ساخت پالت رنگ است که شامل آپشن های پیچیده تری برای ساخت پالت رنگ می باشد. در ابتدا ممکن است درک کارکرد این ابزار ترسناک به نظر برسد. هرچند Paletton جزو معدود ابزارهای ساخت پالت است که به شما این امکان را می دهد که پالت رنگ خود را بر اساس پالت های رنگ اساسی (منوکروماتیک و تریاد) بسازید.

Paletton مناسب ترین گزینه برای دیزانرهای حرفه ای است که می خواهند پالت های رنگ متفاوتی را تست کنند.

07_ Canva Palette Generator

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

 عملکرد Canva بسیار ساده می باشد اما کار خود را به صورت تمام و تکمیل انجام می دهد. Canva ابزار خیلی ساده ای است. کاری که انجام می دهید این است که عکس مورد نظر خود را در سایت آپلود می کنید و Canva رنگ های اصلی آن را برای شما می دهد‌. سپس شما می توانید با یک کلیک کد رنگ های پالت ساخته شده را کپی کنید.

با وجود اینکه این سایت ویژگی های محدودی در اختیار شما قرار میدهد اما برای پیدا کردن رنگ های اصلی و ساخت پالت طبیعی Canva مناسب ترین گزینه است.

08_ Adobe Color wheel

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

این یک ابزار ساخته شده توسط Adobe  است. این ابزار برای دیزاینرهای پیشرفته و حرفه ای  ساخته شده است. این وب سایت به شما این امکان را می دهد که پالت های مطابق با انواع اصلی پالت ها ( منوکروماتیک، تریاد و متشابه) و نوع های دیگر بسازید. بعلاوه شما می توانید عکس دلخواه خود را در سایت آپلود کنید. در این صورت رنگ های به کار رفته در آن را می توانید استخراج کنید.

09_ Khroma

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Khroma سازنده پالت مدرنی است که از تلنولوژی Al استفاده می کند تا برای شما پالت های خلاقانه بسازد. ابتدا شما باید 50 رنگ مختلف را انتخاب کنید تا تکنولوژی Al آماده شود تا متناسب با انتخاب شما برایتان پالت بسازد. سپس شما قادر خواهید بود که از میان ترکیب های ساخته شده توسط Al ترکیب مورد علاقه خود را برای پروژه خود پیدا کنید.

10_ ColorSpace

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

ColorSpace وب سایت دیگری است که می توانید به آسانی با آن پالت رنگ خود را با یک کلیک بسازید. کل کاری که باید انجام بدهید این است که باید شماره ی رنگ اصلی (که عددی از 0 تا 15 می باشد) را وارد سایت کنید تا وب سایت پالت شما را بسازد. سپس این ابزار برای شما پالت رنگی خواهد ساخت و گرادیان رنگ ها را مطابقت خواهد داد.

11_ Color Tool

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Color Tool یک سازنده پیشرفته پالت است که برای طراحان رابط وب و کاربر طراحی شده است. این ابزار به شما امکان می دهد تا پالت های رنگی طراحی مواد را بر اساس رابط کاربری ایجاد کنید. یکی از ویژگی های مفید این ابزار، نحوه انتخاب پیش نمایش زنده در هنگام انتخاب رنگ ها برای پالت است.

12_ Collor

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Collor یک تولیدکننده پالت ساده ی دیگری است که تجربه ای آسان و ساده را در ساخت پالت به شما ارائه می دهد. شما باید رنگ های اولیه و ثانویه را انتخاب کنید تا این وب سایت برایتان پالت بسازید. سپس شما می توانید از میان پالت های پیشنهاد شده یکی را انتخاب کنید. تنها ایراد Collor این است که هنگام استفاده باید Flash مرورگرتان فعال باشد.

13_ ColourLover

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

ColourLover مجموعه ای از پالت های ساخته شده توسط دیزاینرهای دیگر را به شما نشان می دهد. شما می توانید از میان پالت های قبلی ساخته شده استفاده کنید و یا برای خود پالت جدید بسازد. سازنده پالت علاوه بر پیشنهاد گزینه ای برای ساخت پالت ساده و حرفه ای، گزینه ای دیگر در اختیار شما قرار می دهد تا بوسیله آن رنگ های عکس مورد نظرتان را از آن استخراج کنید.

14_ Colourcode

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Colourcode پالت رنگ ساده ی دیگری است که می توانید در آن تنها با حرکت دادن نشانگر موس روی صفحه ی کامپیوترتان ترتیب های رنگ منحصر بفرد بسازید. هنگامی که یک رنگ را پیدا کنید، با یک چپ کلیک ساده آن را انتخاب خواهید کرد و شما سپس می توانید به دنبال رنگ دیگری باشید. همچنین Colourcode به شما این اجازه را می دهد که رنگ هایی بر اساس نوع مونوکروماتیک، تریاد، متشابه و انواع دیگر رنگ بسازید.

15_ Data Color Picker

پالت رنگ: 15 وب سایت رایگان تولید پالت رنگ آنلاین

Data color picker نیز یکی از ابزارهای عالی موجود است که می توانید با آن پالت خود را بسازید. این سازنده به شما اجازه می دهد تا رنگ هایی را انتخاب کنید که سازگار و مناسب پس زمینه روشن و تیره هستند و همچنین آپشنی در اختیار شما قرار میدهد که بتوانید ترتیب های تک رنگ و چند رنگ انتخاب کنید.

منبع: ِDesignbombs.com

دیدگاه تان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *