واتساپ تماس گروهی بیشتر از 4 نفره را ممکن خواهد ساخت

تماس گروهی ودیویی واتس آپ

واتساپ امکان تماس گروهی بشتر از ۴ نفر را فراهم خواهد کرد. اپلیکیشن پیام رسان واتساپ، محدودیت تعداد عضو تماس ویدیویی و صوتی را خواهد برداشت، که الان ۴ نفر برای هر تماس‌است.

درگاه ویژه ی WANetaInfo این کارکرد جدید را در کد بتای نهایی این اپلیکیشن در ios و android شناسایی کرده است؛ و اطمینان داده است که ” این تصمیمی است که از پیش گرفته شده است”.

از زمان معرفی آن در سال ۲۰۱۸، تماس های گروهی میان کاربران واتساپ، چه ویدیویی و چه صوتی، اجازه ی حضور حداکثر ۴ عضو را میدهد.

حال با افزایش تماس های ویدیویی که بخاطر قرنطینه ی زمان کرونا ویروس است، واتساپ تصمیم به کاهش محدودیت ها گرفته است. هرچند فعلا حداکثر تعداد شرکت کنندگان در تماس ویدیویی در آپدیت جدید این برنامه، مشخص نیست.

فعلا ویژگی جدید واتساپ در نسخه ی فعلی این برنامه وجود ندارد. ولی کد بتای اپلیکیشن نشان دهنده ی این است که این ویژگی در آپدیت جدید هم برای ios  و هم برای android خواهد امد.

همچنین این اپلیکیشن در پنل تماس بتای نهایی این اپلیکیشن اطلاعیه ی جدیدی را قرار داده است. این اطلاعیه به کاربران میگوید که آنها بصورت سر به سر(هم پیام دهنده و هم پیام گیرنده) مانند پیام ها، رمزگذاری شده اند و اطلاعات آنها محفوظ است.

هفته ی قبل، واتساپ گزینه ی جدیدی در گفتگوهای گروهی قرار داد تا تماس های ویدیویی را ساده تر کند که تا پیش از ان ۲ کاربر باید تماس را شروع کرده و سپس دیگر کاربران را دعوت به پیوستن به تماس میکردند.

اخیرا واتساپ اعلام کرد که فرستادن ۵ بار یا بیش از ۵ بار یک پیام به مخاطبان آن غیر ممکن خواهد بود. اگر کاربر قصد عبور از این محدودیت را دارد، او قادر به فرستادن محتوا به بیش از یک مخاطب در هر بار نخواهد بود.

 این اولین باری نیست که واتساپ مقررات خود نسبت به پخش کلان اطلاعات در دنیا را محکم تر و سفت تر کرده است. به همین خاطر این پلتفرم مرتبا ویژگی های جدیدی را معرفی میکند که در صدد کاهش پخش کلان اخبار فیک هستند.

منبع: gizchina.com

دیدگاه تان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *