هشتگ و محدودیت استفاده از آن در اینستاگرام

هشتگ و محدودیت استفاده از آن در اینستاگرام

برای هر پستی که در اینستاگرام آپلود می کنید شما میتوانید در آن از هشتگ های مختلفی استفاده کنید. اما متاسفانه تعداد هشتگی که شما مجاز به استفاده از آن هستید محدود است. خب در این صورت سقف محدودیت استفاده از هشتگ چقدر است؟ شما چگونه باید از هشتگ ها استفاده کنید؟ چند هشتگ باید در هر پست خود استفاده کنید؟ هشتگ های های شما باید مرتبط با چه موضوعی باشند؟ در این مقاله سعی کرده ایم پاسخ تمامی این سوالات را بدهیم.

هشتگ چیست؟

قبل از اشاره به محدودیت استفاده از هشتگ در اینستاگرام باید ببینیم هشتگ به چه معناست و کارکرد آن در اینستاگرام چیست. هشتگ، برچسبی است که روی محتوای آپلود شده میزنند. هشتگ موضوع پست شما را مشخص می کند و افرادی که به یک موضوع خاص علاقمندند می توانند صرفا با جستجوی آن هشتگ پست شما را پیدا کنند.
برای مثال اگر پست شما درمورد پیانو زدن است، می توانید آن پست را با هشتگی مثل piano# آپلود کنید. افرادی که به پیانو علاقمندند می توانند با جستجوی این هشتگ پست شما را ببینند. این برای شما بسیار مفید است چرا که اکانت شما توسط تعداد زیادی از افرادی که شما را نمی شناسند شناخته می شود و این در نهایت باعث افزایش فالوور و دیده شدن پست شما می شود.

هر هشتگ خاص پر از پست هایی است که با آن هشتگ آپلود شده اند. هشتگ زیر درباره ی عکس های گرفته شده در سفر است. تمامی پست های موجود در این هشتگ در زمان آپلود آنها به اینستاگرام دارای این هشتگ بودند.

در کجا میتوانم از هشتگ استفاده کنم؟

شما می توانید از هشتگ ها در کپشن پست ها (متن که زیر پست پست مینویسند)، کامنت ها، بیوگرافی و استوری خود استفاده کنید.

بیشتر افراد ترجیح می دهند که هشتگ های پست خود را در بخش کامنت آن پست بنویسند تا زیر پست زیاد شلوغ نشود. بهتر است کل هشتگ های پست خود را در بخش کامنت بنویسید و یا تعدادی از آنها را در کپشن و تعدادی را در بخش کامنت بنویسید. دقت کنید که هشتگ های نوشته شده در بخش کپشن نباید باعث شلوغ شدن پست شما شود. پس قبل آپلود پست خود، آن را ادیت کنید.

در بخش استوری، میتوانید به راحتی هشتگ خود را تایپ کرده و یا از استیکرهای مخصوص اینستاگرام برای این کار استفاده کنید.

محدودیت استفاده از هشتگ

برای هر پستی که در اینستاگرام می گذارید شما میتوانید تنها 30 هشتگ استفاده کنید و امکان اشتراک پست با هشتگ بیشتر از این تعداد را ندارید. برای مثال اگر تلاش کنید 20 هشتگ در کپشن و 20 هشتگ را در کامنت بنویسید، کامنت شما ارسال نخواهد شد و باید 10 تا از هشتگ ها را پاک کنید تا تعداد به 30 هشتگ برسد. اگر پست شما همه ی 30 هشتگ را دارد، دیگر نمی توانید حتی زمان صحبت با یک نفر در بخش کامنت ازهشتگ استفاده کنید چرا که این هشتگ اضافی محسوب شده و ارسال نمی شود.

برای هر استوری که آپلود می کنید تنها میتوانید از 10 هشتگ استفاده کنید. اگر در استوری خود از بیش از 10 هشتگ استفاده کنید، آن استوری آپلود نخواهد شد و نهایتا باید تعداد هشتگ را به 10 مورد کاهش دهید.
سوالات زیادی در مورد اینکه چند هشتگ در هر پست باید استفاده شود پرسیده می شود. تحقیق ها در این زمینه نشان می دهند که استقاده از تمام 30 هشتگ برای افزایش تعامل مخاطبان موثر است. پس سعی کنید از همه ی هشتگ هایتان استفاده کنید و هیچ یک از آنها را هدر ندهید.

سوالات متداول که درمورد هشتگ ها پرسیده می شود:

1.آیا در هشتگ ها میتوانم از اعداد استفاده کنم؟

بله

2. آیا میتوانم از نقطه گذاری و علامت گذاری استفاده کنم؟

خیر- نقطه، ویرگول، خط و مانند اینها باعث شکسته شدن لینک می شود و امکان استفاده از آنها را ندارید.

3.آیا میتوانم از ایموجی ها در هشتگ استفاده کنم؟

بله

از چه هشتگ هایی باید استفاده کنید؟


سعی کنید هشتگ های پست هایتان مربوط به محتوای خود پست باشد. در غیر این صورت افرادی پست شما را خواهند دید که به آن علاقه ای ندارند. برای مثال اگر پست شما در مورد بازی رایانه ای است، باید هشتگ شما هم در ارتباط با آن باشد و استفاده از یک هشتگ بی ربط بی مورد است.

به اکانت مخاطبانی که می خواهید پست شما را ببینند نگاه کنید و ببینید آنها از چه هشتگ هایی استفاده می کنند. استفاده از هشتگ آنها باعث می شود آنها سریع شما را پیدا کنند. ولی همانطور که در بالا اشاره شد، در این مورد هم هشتگی که از آن استفاده می کنید باید مرتبط به پستتان باشد.

در صورتی که هشتگ شما مرتبط با پستتان است ولی با این حال تاثیری از نوشتن هشتگ ها احساس نمی کنید، این شاید به این دلیل است که هشتگ هایی که استفاده می کنید دیگر استفاده نمی شود. به رقبای زمینه ی خود نگاه کنید و ببینید از کدام هشتگ ها استفاده می کنند. سپس سعی کنید پست های خود را با آن هشتگ ها آپلود کنید. هر زمینه هشتگ های خود را دارد و باید آنها را بدانید تا مخاطبان زیادی جذب کنید. به هر حال باید هشتگی که از آن استفاده می کنید جستجویش بالا باشد.

منبع: kenji.ai / hopperhq.com

دیدگاه تان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *